2/22/2014

"Inspiracje są wszędzie."- czyli skąd czerpię inspiracje.
Cześć! Co tam u was słychać? Kto ma ferie!?
No właśnie, apropo ferii, korzystając z ostatnich wolnych godzin (01.02.2014-tak dodaję posty z opóźnieniem) postanowiłam napisać posta o moich inspiracjach. Często dostaje od Was właśnie takie zapytako. Najczęściej odpowiadam na nie "Inspiracje są wszędzie". To moje drugie motto życiowe zaraz po "Nie będzie widać". Postanowiłam nieco szerzej przedstawić wam właśnie tą dewizę.

Inspiracje są wszędzie.
Tak, to prawda. Jeśli myślicie, że przesiaduję godzinami przy stronkach typu 'we heart it' w poszukiwaniu pomysłów to się mylicie. Najczęściej inspiruje się muzyką. Często sama jestem zadziwiona, że właśnie taka piosenka wywołała u mnie takie emocje, które przerodziły się w plan a następnie został zrealizowane. Nawet nie spodziewacie się, jaka piosenka doda wam sił. Ja miałam tak z piosenką Imagine Dragons - Radioactive, do której powstała dawno już zapomniana sesja z Zuzą w wianku i białej halce (link). Kolejna sesja, dość świeża, powstała po kilkukrotnym odsłuchaniu piosenki Miley Cyrus - 'Wrecking Ball'. (link) No i moja ostatania sesja zainspirowana muzyką Katy Perry - 'Unconditionally' (link). Kojarzycie piosenkę IMANY - 'You Will Never Know'? Tak, to właśnie w rytm tej piosenki przerabiałam sesję z Hanną (link)Niemniej jednak nie oznacza to, że sesje mają przypominać teledyski czy rodzaj muzyki. Często liczy się sam impuls do działania. Jestem pewna, że dużo więcej sesji powstało w mojej podświadomości podczas słuchania danej muzyki a nawet o tym nie wiedząc. Najbardziej zastanawia mnie fakt, dlaczego inspiruje mnie muzyka, której najmniej słucham. Może metal i hard rock jest mało kreatywny? NIE. No ale okej. to temat rzeka.
Następną "rzeczą" jaka mnie inspiruje są ludzie z mojego otoczenia lub często bardzo random'owo spotkanie osoby na ulicy. I to jest w tym najlepsze. Widzisz kogoś 3 sekundy, lecz jest on tak wyrazistą osobą która skłania Cię do dalszych przemyśleń, że w efekcie tworzysz swoje własne dzieła. To dopiero coś. Tak też powstała ta sesja (link) oraz stylizacja do tej sesji (link).
To dość nietypowy rodzaj inspiracji, ale najlepsze pomysły na sesje, przychodzą mi na lekcjach matematyki. Nie wiem czy to za sprawą tego pięknego przedmiotu jakim jest matematyka, ludzi obok których siedzę, lub nauczyciela ale wiem, że będzie mi tego brakować w liceum. W tej szkolnej ławce powstało wiele sesji. Między innymi: linklinklinklink oraz wiele innych.

No i to by było chyba na tyle z moich źródeł inspiracji. Mam nadzieję, że post się wam podobał i zaspokoił waszą ciekawość. A wy skąd czerpiecie inspiracje? Pochwalcie się.
Pozdrawiam, buziaki!
~Mat

Tłumaczenie: Ad.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello! What's up?!
Recently, I've recived a few questions about inspiratios. Usually I answer: Inspirations are everywthere'. But I decided to tell you a bit more about this.

Inspirations are everywhere.
Yes, that's truth. If you think that I spend few hours on websites like „We heart it” and look for inspirations – then you are wrong.
My biggest influence is music. Sometimes I'm surprised that particular music makes me feel this or that way.
Some songs just make me want to create. That happend with the song Imagine Dragons – Radioactive. Being influenced with this song, I did this photoshoot with Zuzanna Kotas. Months ago.
Next photoshoot was inspired by Miley Cyrus – Wrecking Ball (SOUND not video). And my last photoshoot, inspired by Katty Perry – Unconditionally.
Remember that song IMANY – You will never know? Yes, that song was played while I was editing photos from a photoshoot with Hania.
And I would like to say that it doesn't look like that, that I try to make the model and whole photoshoot to look like music video to particular song. No.
The next thing which inspires me are people that I am surrounded by or people that I meet on the street. You see someone for 3 seconds, but this person is so unique that is makes you start thinking and you start CREATING!  I love this.
My next way of being inspired is quite unusual. You will be surprised, but the best ideas I get during my Math lessons.
I don't know how it happens. Maybe that's because of the fact that Math is a great subjects or maybe I'm influenced by people in the classroom or maybe by the teacher.

I think that would be all about my inspirations. I hope you like this post.
And what's your source of inspiration. Let me know!
Love you all,
Mat

translate: Ad.

11 komentarzy:

 1. Dla mnie też inspiracje są wszędzie! Ja raczej nie robię zdjęć, ale maluję, montuję filmy i robię różne inne dziwne rzeczy. Ostatnio (wczoraj) dodałam taki post na bloga, więc jeśli chcesz to możesz wejść i sobie poczytać. Oprócz tego bardzo inspirującą stroną dla mnie jest tumblr:)

  http://aaha-aahaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. haha, a mnie nachodzą nowe pomysły w Kościele.. :) lepiej mi się myśli. Wiadomo, że też często są to prace innych i nasz dodatkowy pomysł, z czego powstaje coś nowego. Zdarza się u mnie, że mam już gotowy kadr w głowie z sesji - to mega motywuje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam ferie :D
  Świetny post, bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie filmiki bardo inspirują: http://www.nowness.com/day/2012/11/12/2583/sigur-ros-valtari

  OdpowiedzUsuń
 5. mi pomysły najczęściej przychodzą w nieoczekiwanych momentach. jakiś plakat na ulicy czy coś takiego :D

  OdpowiedzUsuń
 6. hej, bardzo fajny blog, będę tu wpadać częściej . ;) obserwuję i liczę na rewanż :) jestem początkującą modelką i bloggerką i każdy komentarz i obserwator jest dla mnie ważny ;)

  http://trzymam-pozory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. wspaniałe fotografie !!!

  xoxo

  http://delavie-paula.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie pomysły przychodzą siedząc na nudnej lekcji, często też przed snem jak leże i myślę, nagle pomysł! muszę szybko wstać i zapisać:D

  OdpowiedzUsuń
 9. haha! te z lekcji matematyki to moje faworyty! właśnie odkryłam, dlaczego matma jest królową nauk :D

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne zdjęcia! uwielbiam szczególnie to drugie :3

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie przychodzą inspirację na lekcji chemii, jak słucham muzyki i rysuję :D

  OdpowiedzUsuń