2/27/2014

Czarnynoga 'rysuje' kredkami akwarelowymi. |Czarnynoga 'draws' with watercolor pencils.
Cześć!
Dzisiaj pokaże jak 'nie rysować'. Nie no a tak całkiem serio to od zawsze mówiono mi ze mam talent plastyczny, manualny i w ogóle dusza artysty. No ale okej. Na urodziny dostałam świetną książkę (tzw. podręcznik artysty) Jest tam wszystko. Począwszy od podobrazia kończąc na sztukach zachowania farby na płótnie. No ale wracając do tematu. Czytając rozdział o rodzajach farb trafiałam na podrozdział o kredkach akwarelowych. Strasznie mnie to zaciekawiło, więc przy pierwszej lepszej okazji kupiłam zestaw podstawowej gamy barw takich kredek.
Korzystając z okazji ze jestem chora. Miałam kilka wolnych godzin więc poświęciłam 30 minut i postanowiłam coś na szybko namalować.
Tak, zdaję sobie sprawę, że daleko daleko jest mi do obrazów z książki, ale przecież kto powiedział, że mam robić replikę? Poza tym ilustratorzy tej książki to absolwenci słynnych ASP w Niemczech czy USA.
No. Więc jak by to powiedzieć... brak mi warsztatu. Ale przecież, trening czyni mistrza! Więc rysujmy!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello,
Today I will show you how not to draw. No but seriously, since I remember I have been told I am talented about painting, drawing and in general that I am an artistic soul. OK then. For my birthday I got a great book (artist handbook). You can find everything in this book. Starting with canvas, ending with art of keeping paint on the canvas. But, let's come back to the post.
While I was reading a chapter about kinds of paints I found some information about watercolor pencils. I got so interested that I immediately go shopping and bought a box of these.
And because of the fact that I am sick, I decided to draw something.
Yes, yes I am aware of the fact that my paintings are now the same as those in book. But who said that I have to copy it. Moreover, authors of this book are graduates from The Academy of Fine Arts in Germany or in the USA.
So... how to say it... But practice makes perfect! So let's DRAW!
To właśnie kredki "wodne."


W tym momencie mój obrazek przestał mi sie podobać xD
Ale kontynuowałam.


 No i tak to mniej więcej wygląda po 30 minutach rysowania i malowania. Troszkę inaczej to sobie wyobrażałam. Ale jak na pierwszy raz malowanie takimi kredkami to ujdzie.
Obiecuję, że kolejny obraz będzie dużo lepszy i może spróbuję i wypróbuję nową technikę.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę się podoba.
Pozdrawiam serdecznie!
Buziaki! XOXOXO

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

So that how it looks like after 30 minutes of drawing and painting. I pictured that a bit differently but I think it's alright for the first time.
I promise my next works will be better and perhaps I'll try to use this new technique.
I hope you like it at least a bit.

Lots of love. xoxoxo
10 komentarzy:

 1. też mam takie kredki, w podstawówce często je używałam :)
  bardzo ładnie ci wyszło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja właśnie pierwszy raz używałam i nie umiałam proporcjonalnie nanosić wody itd, ale jakos wyszło :D

   Usuń
 2. ooo, muszę się zaopatrzyć w takie kredki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie cudownie wyszło :O

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne *.* Chciałabym mieć taki talent jak ty! Fajnie, że go nie marnujesz tylko starasz się go rozwijać. Ja potrafię malować tylko farbami, kredki i ołówki jakoś nie bardzo mi leżą:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieźle ci wyszło. Samanta Lesiak kiedyś pisała o tych kredkach. pokazuje też inne techniki to może wpadnie ci coś w oko. Jej blog: samanta-lesiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na pierwszy raz to wyszło super! Hah ja bym tak nie potrafiła. Nie mam takiego talentu :/
  ☆ Blog - Zapraszam ☆

  OdpowiedzUsuń
 7. Rysunek jest okej, ale jak na Ciebie to słabo..
  Ale 1 raz, więc..
  A poza tym masz ogromny talent! :>
  Mam nadzieję, że następna praca wyjdzie Ci o niebo lepiej, bo trening czyni mistrza! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki jest tytuł tej książki? Też lubię używać akwarelowach kredek ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo ładny rysunek. ;) tym bardziej, że to była Twoja pierwsza próba i zajęło Ci to tylko 30 minut. :D powodzenia w dalszym tworzeniu. ;)

  glamorien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń